Biz Kimiz?

Topaloğulları, 1977 yılında İstanbul’da et kıyma makineleri satışı ile faaliyete başlamıştır. Seksenli yılların ortalarında ilk olarak et kıyma makineleri ile üretimine başlayan firma, 1995 yılında İstanbul Kağıthane’deki yeni üretim merkezine taşınmasından kısa bir zaman sonra anonim şirket unvanını almıştır. Firma bugün üretim kapasitesini daha fazla arttırmak amacı ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 10.000m2 alana sahip yeni üretim tesisine taşınmıştır. Topaloğulları Makine A.Ş. “ESMAK” ve “MATEKA” ticari markaları ile ürünlerini piyasaya sürmektedir. Bugün endüstriyel mutfaklarda kullanılan yirminin üzerinde farklı gıda işleme makinesi üretmektedir. Üretim süreçlerinin tümünü kendi bünyesinde yürütmekte olup; yeni tasarım, ürün geliştirme, talaşlı imalat, boya, montaj ve finiş aşamalarını gerçekleştirmektedir. 2000 yılından itibaren, üretimi dünya standartlarına taşımak için yurtdışı pazarlarına yönelmiştir ve üretiminin % 60’ını ihraç etmektedir.

Misyonumuz;

Topaloğulları Makine Sanayi’nin misyonu, gıdaları işlemede kullanılan et doğrama, çekme, kesme, ayırma, karıştırma, doldurma makineleri, sebze doğrama, kesme, rendeleme, öğütme, soyma makineleri, hamur yoğurma, çırpma, karıştırma şekillendirme makineleri tasarlama, imalat ve gelişim süreçlerini gerçekleştirmek, süreçleri etkin ve verimli şekilde kullanarak müşteri ihtiyaçlarına en uygun değerleri üretmektir.

Vizyonumuz;

Kısa vadede, tüm ürünleri dünya standartları düzeyine taşımak; orta vadede yurtdışı pazarlarındaki etkinliği ve pazar payını arttırmak; uzun vadede ise kendi sektöründe küresel ölçekte yön verebilecek konuma gelebilmek.

Kalite;

Topaloğulları’nda ‘kalite’, müşteri isteklerine tam uygunluğu sağlayacak düzeyde performans ve hizmet üstünlüğü olarak anlaşılmakta olup, müşteri tatmini esas olarak alınmaktadır. Topaloğulları’nın kalite politikasında: Kaliteyi temel hedef olarak benimsemek ve uygulamak; müşterilerin isteklerini göz önünde bulundurarak memnun kalmasını sağlamak, gerekli hizmeti vermek ve tüm çalışanların katılımıyla kaliteyi sürekli iyileştirmek ve devamlılığını sağlamak, ana hedeftir.

Çevremiz;

Çevreyi koruma yolundaki çalışmalarımızı sürekli geliştirerek doğal kaynakları en iyi şekilde korumak için teknik, ekonomik ve ticari olanaklarımızın elverdiği ölçüde çevreye en az zarar veren teknolojileri kullanmaktayız. Geliştirme, planlama ve yatırım aşamalarında ürünlerin ve süreçlerin çevreye uyumlu olmasını sağlamak ana sorumluluğumuzdur.